#1 Tue-11-08 14:20:56

Pan Rzal

Member

Zarejestrowany: Wed-11-08
Posty: 32
Punktów :   
Nazwa bohatera: Lazr Zcaup

Teazehr - Wytrwaj w Furii!

;C Jako, że wszyscy mają terminarz walk do stycznia i nigdzie mnie tam ni ma, a ja MG nie jestem , nabazgrałem coś dla MG by przybliżyć swoją biedną postać.

~Lazr Zcaup wstąpiła, a raczej urodziła się w rodzinie fanatycznych Teazehranów, wyznawców dość szczególnej religii, która ma ogromny nacisk na życie jej podopiecznych. Lazr Zcaup jest inkwizytorem.

Podział społeczny wśród Teazehranów:
~kapłani- żyją głównie w okolicy klasztoru, w którym przyjęli błogosławieństwa, zajmują się magią furii oraz pobierają nauki ogólne dla każdego Teazehrańczyka (mowa o modlitwach, aurach i wiedzy) i dbają o wzrost potęgi zakonu w sferze ekonomicznej. Wyróżnia się kilka kręgów społecznych, od zwykłych kapłanów, do Ręki Zehra, który jest tylko jeden.

~inkwizytorzy- zbrojne ramię Teazehran, nie im przeznaczone jest władanie magią furii, uczy się ich tylko wiedzy ogólnej, czyli jak prosić Pana o pomoc w walce. Od najmłodszych lat ćwiczą się w sztukach walki, każdy z nich otrzymuje specjalnie wykonany niezniszczalny, zaklęty oręż. Muszą nauczyć się z nim żyć i poczuć jedność z bronią, w końcu zostają poddani próbie. Każdy kto ją zda zostaje inkwizatorem. Można powiedzieć, że inkwizytor ma zamkniętą drogę kariery, przez wieczności zostanie inkwizytorem. Jedynie co wyróżnia jednych od innych to sława, którą zdobywają poprzez czyny.

Więc co tak naprawdę wyznają Teazehranie?
Cały zakon opiera się na jednej istocie, prześwietnym Zehru, który oświecił ludzkość i przekazał im swoją wiedzę. Wszystkie prawa pisane są zebrane w Księdze Osądu. Jako, że Zehr był uosobieniem furii, cały zakon uważa prawdziwą furię za cnotę wybranych.

Księga Osądu:
Są to zebrane teksty, które opisują dzieje Zehra, jego prawdy i wydarzenia z jego udziałem.
Dzieli się na rozdziały, które uroczyście nazywane są Studniami. Istnieje wiele Studni (może później dopiszę nowe;?), ale jest pewien podział. Tylko dwie studnie ze wszystkich, opisują wydarzenia, które jeszcze nie nastąpiły, ale mają nadejść. Cała reszta to życie i poczynania wielkiego Zehra, spisane przez jego ówczesnych wyznawców.

Może kiedyś dodam więcej:
Studnia Odwagi
[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Studnia Prawdy
<na razie ni ma>


Sygnatura to tekst lub obrazek który może być dołączany do każdego posta. Możesz w niej wpisać co tylko chcesz. W sygnaturce działa BBCode, a włączone/wyłączone opcje będą pokazane przy jej edycji.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ogamedodatki.pun.pl www.hogwartonline.pun.pl www.polishspeedwaymenag.pun.pl www.pbf-wwegame.pun.pl www.retro-vintage.pun.pl